Archive for the ‘Fixtures’ Category

Premier – First – Second

| August 5th, 2011 | Comments Off

[ October 22, 2011; ]

 

Saturday 22 October 2011


CompetitionTimeVenueMatch
BOV Premier League15:00National StadiumQormi vs Marsaxlokk
BOV Premier League17:00National StadiumHamrun S. vs Birkirkara
BOV First Division League15:00Victor Tedesco StadiumSt. Andrew’s vs Naxxar L.
BOV First Division League17:15Victor Tedesco StadiumLija A. vs Zejtun C.
BOV Second Division League14:00Centenary StadiumSenglea A. vs Sta. Venera L.
BOV Second Division League16:00Centenary StadiumMsida SJ vs Siggiewi
BOV Second Division League14:00Charles Abela StadiumLuqa SA vs Zurrieq
BOV Second Division League16:00Charles Abela StadiumAttard vs Kirkop U.
BOV Second Division League14:00Luxol StadiumZebbug R. vs Gharghur
BOV Second Division League16:00Luxol StadiumSan Gwann vs Gudja U.

 

Read More

Premier – First – Third

| August 5th, 2011 | Comments Off

[ October 23, 2011; ]

 

Sunday 23 October 2011


CompetitionTimeVenueMatch
BOV Premier League15:00National StadiumTarxien R. vs Balzan Y.
BOV Premier League17:00National StadiumFloriana vs Valletta
BOV First Division League15:00Victor Tedesco StadiumVittoriosa S. vs Melita
BOV First Division League17:15Victor Tedesco StadiumDingli S. vs Rabat A.
BOV Third Division League14:00Centenary StadiumXghajra T. vs Mdina K.
BOV Third Division League16:00Centenary StadiumSwieqi U. vs Mgarr U.
BOV Third Division League14:00Charles Abela StadiumQrendi vs Mtarfa
BOV Third Division League16:00Charles Abela StadiumSanta Lucia vs Marsa
BOV Third Division League14:00Luxol StadiumSirens vs Marsaskala
BOV Third Division League16:00Luxol StadiumGhaxaq vs Kalkara

 

Read More

Third – Youths

| August 5th, 2011 | Comments Off

[ October 24, 2011; ]

 

Monday 24 October 2011


CompetitionTimeVenueMatch
BOV Third Division League19:00Centenary StadiumFgura U. vs Pembroke A.
Youth League Section B20:00Charles Abela StadiumMosta vs Sliema W.
Youth League Section B20:00Marsaxlokk GroundMarsaxlokk vs Balzan Y.
Youth League Section B20:00Victor Tedesco StadiumHamrun S. vs Naxxar L.
Youth League Section C18:00Charles Abela StadiumLija A. vs Tarxien R.
Youth League Section D18:00Marsaxlokk GroundZejtun C. vs Dingli S.
Youth League Section D20:00St. Patrick GroundKalkara vs Kirkop U.
Youth League Section D18:00Victor Tedesco StadiumMarsa vs Vittoriosa S.

 

Read More

Youths – Women

| August 5th, 2011 | Comments Off

[ October 25, 2011; ]

 

Tuesday 25 October 2011


CompetitionTimeVenueMatch
Youth League Section D20:00St. Patrick GroundFgura U. vs Birzebbuga SP
Women’s First Division League20:00Charles Abela StadiumMosta vs Birkirkara
Women’s First Division League18:00Pembroke Athleta GroundPembroke A. vs Gozo
Women’s First Division League20:00Santa Lucia GroundHibernians vs Raiders (Luxol)
Women’s Second Division League20:00Melita GroundMelita vs Tarxien R.
Women’s Second Division League18:00Mgarr GroundZurrieq vs Sta. Venera YB
Women’s Second Division League20:00Mgarr GroundMgarr U. vs Hamrun S.
Women’s Second Division League20:00Pembroke Athleta GroundKirkop U. vs Naxxar L.
Women’s Second Division League18:00Santa Lucia GroundSanta Lucia vs Zejtun C.

 

Read More

Youths

| August 5th, 2011 | Comments Off

[ October 27, 2011; ]

 

Thursday 27 October 2011


CompetitionTimeVenueMatch
Youth League Section A18:00Centenary StadiumBirkirkara vs Attard
Youth League Section A20:00Centenary StadiumMelita vs Floriana

 

Read More
Page 4 of 5«12345»