Youth Knock-Out Competition Results 2019/20

Preliminary Round

DateHomevsAwayResultScorers
02-OctFgura U.vsMellieha2-1Redheil Stivala, Matthias Vella (F); Steve Farrugia (M)
02-OctSiggiewivsMtarfa2-1Luke Aquilina (M); Aidan Muscat Edwards, Leon Delia (S)
02-OctSirensvsMgarr U.2-0 aetKarl Mario Borg (2)

First Round

DateHomevsAwayResultScorers
14-OctMsida SJvsSiggiewi4-2 aetDarian Vella, Nigel Muscat Edwards (S);
Javier Bellizzi (2), Mattei Cini, Kieran Simon Conti (M)
14-OctGzira U.vsMarsaskala1-0Romario Camilleri
14-OctKirkop U.vsGharghur6-0Matthew Borg, Andrew Cachia (3), Nathan Bonavia,
Gareth Cassar
16-OctLuqa SAvsTa’ Xbiex6-0Mario Jude Dominicus (3), Matthew Schembri, Ryan Testa, own goal
16-OctAttardvsZurrieq10-0Sven Bartolo, Lydon Cuschieri (5), Adrian Paul Sammut, Kieron Haber (2),
Max Christian Farrugia
15-OctGhaxaqvsXghajra T.3-0Daniel Picco (2), Edward Cutajar
16-OctMarsaxlokkvsBirzebbuga SP9-1Owen Micallef (B); Rhys Mifsud (3), Liam Falzon, Niko Aquilina (2),
Kian Dimech, Steven Grima, Curtis Lee Vella (M)
16-OctPembroke A.vsTarxien R.2-3Petar Kanzurov (3)(T); Liam Camilleri, Sebastian Fenech (P)
16-OctFgura U.vsSirens1-3Dylan Galea, Matthew Mifsud, Andrej Nakov (S); Matthias Vella (F)
17-OctFlorianavsZejtun C.6-0Zack Camilleri (2), Brandon Bray (3), Aleandro Garzia
17-OctMarsavsSta. Venera L.0-2Larken Lee Apap, Owen Cassar
17-OctKalkaravsSt. George’s1-3Joswel Mallia, Rogger Villada Patino, Andre Mallia (SG); Matthew Vassallo (K)

Second Round

DateHomevsAwayResultScorers
02-DecZabbar St. PatrickvsValletta
02-DecLija AthleticvsBalzan
02-DecGhaxaqvsMsida St. Joseph
02-DecMelitavsHamrun Spartans
02-DecQormivsMarsaxlokk
02-DecSan GwannvsSta. Venera Lightnings
03-DecHiberniansvsSt. Andrews
03-DecSliema WanderersvsBirkirkara
03-DecFlorianavsGzira United
03-DecSwieqi UnitedvsMosta
03-DecSt. George’svsRabat Ajax
04-DecAttardvsSanta Lucia
04-DecTarxien RainbowsvsKirkop United
04-DecPieta’ HotspursvsLuqa St. Andrew’s
04-DecNaxxar LionsvsMqabba
04-DecZebbug RangersvsSirens

Third Round

DateHomevsAwayResultScorers
Lija Athletic / Balzan vsAttard / Santa Lucia
Floriana / Gzira United vsTarxien Rainbows / Kirkop United
Pieta’ Hotspurs / Luqa St. Andrew’s vsZabbar St. Patrick / Valletta
St. George’s / Rabat Ajax vsSliema Wanderers / Birkirkara
Hibernians / St. Andrews vsNaxxar Lions / Mqabba
San Gwann / Sta. Venera Lightnings vsGhaxaq / Msida St. Joseph
Zebbug Rangers / Sirens vsSwieqi United / Mosta
Melita / Hamrun Spartans vsQormi / Marsaxlokk

Quarter-Finals

DateHomevsAwayResultScorers

Semi-Finals

DateHomevsAwayResultScorers

Final

DateHomevsAwayResultScorers