Youth Knock-Out Competition 2018/19

 




Preliminary Round

Date Match Result Scorers
20-Sep Gzira U. vs St. George’s 5-3 Jake Hammett, Andy Gili, Damon Bonello (SG);
Jake Mallia (2), James D’Agostino (2), Moad Lamlum (G)
19-Sep Zurrieq vs Mgarr U. 2-1 Tristan Spiteri (M); Daniel Caruana, Kurt Sapiano (Z)
20-Sep Kalkara vs Mellieha 1-2 Sean Bonanno, Miguel Camilleri (M); Jael Vella (K)

 

First Round

Date Match Result Scorers
31-Oct Zejtun C. vs Floriana 0-5 Mattia Zarb (3), Brandon Bray (2)
05-Nov Santa Lucia vs Marsa 3-2 Kevin Duvan Ante Rosero, Paul Lapira (2)(SL); Carlston Cardona, Neil Anthony Micallef (M)
31-Oct Msida SJ vs Birzebbuga SP 2-1 Dylan Cassar (B); Darren Bartolo, Joseph Mifsud Dimech (M)
31-Oct Luqa SA vs Mellieha 2-0 Alan Abdel Rahman, Mario Jude Dominicius
29-Oct Mtarfa vs Xghajra T. 0-1 Josmar Saliba
30-Oct Gzira U. vs Attard 0-2 Bledi Alla, Lydon Cuschieri
29-Oct Mqabba vs Marsaskala 6-0 Luca Celotto (3), Karl Saliba, Luke Meli, Christopher Cutajar
29-Oct Gharghur vs Sta. Venera L. 2-3 Aiden Darmanin, Owen Michael Muscat (Gh);
Tyrone Grech, Dunsten Bonnici, Owen Cauchi (SV)
30-Oct Tarxien R. vs Ghaxaq 3-0 Manuel Farrugia, Kieran Cassar, Matthew Spiteri
31-Oct Siggiewi vs Fgura U. 3-2 Ian Pace (2), Jean Paul Formosa (S); Ismael Gauci, Maher Hajy Semu (F)
30-Oct Marsaxlokk vs Zurrieq 4-0 Denio Azzopardi, Denilson Borg Castaldi (2), Enoch Seychell
29-Oct Ta’ Xbiex vs Sirens 1-4 Michael Micallef, Kayode Zammit (2), Ahmed Rashed (S); Matthew Bickle (TX)

 

Second Round

Date Match Result Scorers
06-Dec Mosta vs Floriana 1-2 aet Mattia Zarb, Mattias Formosa (F); Luca Gatt (M)
03-Dec St. Andrews vs Balzan 2-1 Karl Caruana (B); Malcolm Vella Vidal, Adam Magri Overend (SA)
03-Dec Marsaxlokk vs Siggiewi 4-2 Rhys Mifsud, Enoch Seychell, Owen Agius (2)(M); Ian Pace, Jean Paul Formosa (S)
03-Dec Rabat A. vs Melita 1-3 Neeraj Daniel Bharwani (2), Brandon Agius (M); Immy Micallef (R)
03-Dec Qormi vs Kirkop U. 2-0 Dale Valletta, Nathan Gauci
03-Dec Sirens vs Hibernians 0-1 Kane Bonello
04-Dec Valletta vs Lija A. 3-1 Shaun Dimech (2), Joshua Micallef (V); Gabriel Borg (L)
04-Dec Birkirkara vs Sliema W. 4-0 Paul Mbong (2), Ayrton Attard, Carlo Zammit Lonardelli
04-Dec Attard vs Zabbar SP 0-1 Owen Borg
04-Dec Naxxar L. vs Xghajra T. 5-1 Cleavan Abela, Luke Bezzina (2), Jeremy Ellul, Darren Grech (N); Miguel Scicluna (X)
05-Dec Pembroke A. vs San Gwann 3-1 aet Luca Mallia (SG); Larkin Attard, Adrian Bonavia, Kyle Sciberras Balbi (P)
05-Dec Tarxien R. vs Swieqi U. 0-2 Luke Zammit, Tejumola Ebenezer Ayorinde
05-Dec Luqa SA vs Santa Lucia 0-7 Christian Mula, Nick Borg (2), Paul Lapira (4)
05-Dec Pietà H. vs Msida SJ 6-0 Liam Mckay (4), Jeremy Delmar, Clyde Bouvet
05-Dec Hamrun S. vs Sta. Venera L. 5-0 Russell Vella (2), Stefano Fava (2), Isaak Koroma
05-Dec Zebbug R. vs Mqabba 3-1 Dario Aquilina (M); Tyron Hili, Kurt Tanti, Kurt Agius (Z)

 

Third Round

Date Match Result Scorers
28-Jan Hibernians vs Naxxar L.    
30-Jan Swieqi U. vs Melita    
30-Jan Zabbar SP vs Hamrun S.    
30-Jan Zebbug R. vs Pembroke A.    
28-Jan St. Andrews vs Santa Lucia    
28-Jan Qormi vs Marsaxlokk    
29-Jan Birkirkara vs Valletta    
29-Jan Pietà H. vs Floriana